„Kropy, kropki, kropeczki… w III B”

15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki, który ma na celu pobudzać kreatywność
i pomysłowość uczniów oraz zachęcać ich do tworzenia. Klasa III B aktywnie włączyła się w świętowanie. Każde z dzieci otrzymało losowo kolorową kropkę. Zadaniem uczniów było wkomponowanie kropki w obrazek, przemyślany tak, by kolorystycznie wpasować ją w zdarzenie pokazane na rysunku. Trzecioklasiści spisali się wyśmienicie, bo kropki wcieliły się w kwiaty, niebo, kłębek wełny, głowę smurfa, planetę Ziemię, kapsel od coca coli, a nawet oko groźnego potwora.

Było przy tym dużo zabawy i „kropkowania”. Z prac dzieci powstała wystawa, a każdy z uczestników otrzymał „kropkowany” dyplom.