Wychowuje ludzi mądrych i odpowiedzialnych ludzi,

którzy będą umieli odnaleźć swoje miejsce we współczesnym świecie.

Budynek Szkoły

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Orkana w Rabce-Zdrój to szkoła publiczna. Do obwodu szkoły należą następujące ulice: Bystra, Do Pociesznej Wody, Garncarska, Gilówka, Kasprowicza, Jana Pawła do torów, Kilińskiego, Krakowska, Orkana do torów, Pasieczna, Podhalańska,  Rynek, Sądecka, Tetmajera do torów, Traczykówka, Wąska, Za Rabą, Zakopiańska. Zadania swoje szkoła realizuje na podstawie Ustawy o Oświacie oraz Statutu Szkoły i związanych z nim programów, wtym Szkolnym Programem Wychowawczym. Szkoła posiada dobrze wyposażone klasy lekcyjne, pracownię komputerową, gabinet logopedyczny i  pedagogiczny, salę gimnastyczną oraz gimnastyki korekcyjnej, bibliotekę i świetlicę.

Naszym uczniom zapewniamy wszechstronny rozwój, opiekę psychologiczno-pedagogiczną mając na uwadze sentencję Janusza Korczaka:

"Wiedza... da Wam cel w życiu, stanowisko niezależne, zdrowie fizyczne imoralne, wpływ, szacunek, zadowolenie."