Wycieczka klasy 1a i 1b do Wioski Indiańskiej w Szczyrzycu

Zwyczaje, tradycje i obrzędy indiańskie ciekawią nas od dawna oraz pobudzają nasza wyobraźnię.
17 września uczniowie klasy 1a i 1b wraz w wychowawcami oraz rodzicami, wybrali się do Wioski Indiańskiej w Szczyrzycu, która położona jest pośród pięknych i malowniczych plenerów Beskidu Wyspowego. W czasie pobytu w Wiosce pierwszaki poznały historię plemion zamieszkujących Amerykę Północną. Miały okazję zobaczyć indiańskie "tipi" w których znajdowała się wystawa strojów, broni i przedmiotów codziennego użytku. W czasie zwiedzania nie zabrakło również indiańskich zabaw i gier zespołowych. Uczniowie nauczyli się strzelać z łuku.
     Na warsztatach muzycznych ćwiczyli technikę "zamkniętego oddechu",poznali instrumenty muzyczne tj. didgeridoo, drumie oraz nauczyli się indiańskiej pieśni.